Премиерът на Словения Аленка Братушек ще подаде оставка днес, предаде БТА.
Братушек напусна на 29 април управляващата партия "Позитивна Словения", след като кметът на Любляна и бивш председател на Позитивна Словения я победи на вътрешнопартийните избори. Партията напуснаха още 12 души - депутати, двама министри и трима държавни секретари.
"Призовавам всички депутати да се откажат от правото си да предложат нов премиер, за да можем да произведем избори колкото е възможно по-скоро", каза Братушек в събота след среща на коалиционните партньори в левоцентристкото правителство. По-рано миналата седмица тя каза, че би желала изборите да се произведат през юли.