Министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров е посочил, че остават различията между Москва и САЩ, по отношение на въпроса за Крим. Лавров е заявил, че двете страни нямат обща визия, съобщава AP.
Според него обаче срещата му с държавния секретат на САЩ Джим Кери е била ползотворна.
Външният министър на Русия е още веднъж е потвърдил, че Русия ще признае резултатите от референдума в Крим.
"Нашите партньори също знаят, че евентуални санкциите ще са вредни", е посочил той.
Въпреки това американският президент Барак Обама е заявил, че САЩ и ЕС са напълно решени да се борят за суверенитета на Украйна. В изявление от Белия дом той е посочил, че в случай на необходимост ще се приемат санкции против Русия, предаде ИТАР-ТАСС.