Русия трупа ПВО комплекси на Змийския остров

Москва иска да контролира Черно море

по статията работи: iNews | 14.05.2022 | 10:00
Русия трупа ПВО комплекси на Змийския остров
Уикипедия

Русия е разположила системи за противовъздушна отбрана "Панцир" и "Тор-М2" на Змийския остров.

Това каза пред УНИАН Вадим Скибицки, представител на главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна.

"Нашата недвусмислена оценка е, че Змийският остров е стратегически обект, който ще се използва от Руската федерация за контролиране на цялата северозападна част на Черно море", каза той.

Скибицки подчерта, че не случайно от първите дни на войната Руската федерация е завзела този остров и започна да инсталира собствено оборудване. Той подчерта, че присъствието на руснаците на острова е допълнителна възможност да контролират територията на Украйна.

"Военното разузнаване разполага с информация, че системите за противовъздушна отбрана "Панцир" и "Тор-М2" се намират на острова и може би в бъдеще те дори ще поставят там ракетни системи, които ще позволят обстрел на териториите на нашата държава, а и не само на нашата държава", подчерта Скибицки.

Както УНИАН съобщи по-рано, на 2 май близо до Змийския остров въоръжените сили на Украйна унищожиха два вражески катера от типа "Раптор", пише факти.бг.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.