САЩ прехвърлиха в Румъния два F-22 Raptor

Изтребителите ще „сдържат Русия в Източна Европа“

по статията работи: iNews.bg | 26.04.2016 | 08:58
САЩ прехвърлиха в Румъния два F-22 Raptor
Повече за:

В демонстрация на подкрепа за членовете от НАТО в Източна Европа, САЩ прехвърли в Румъния два изтребителя от пето поколение F-22 Raptor. На 25-и април те пристигнаха в румънската база "Михай Когълничану", намираща се близо до черноморското пристанище Констанца в югоизточната част на страната, съобщи Reuters, цитирана от lenta.ru.

Те са прехвърлени заедно с т. нар. летяща цистерна KC-135 са от британската база "Лейкхийт" в Източна Англия за учения в рамките на инициативата Atlantic Resolve, чиято цел се нарича "сдържане на Русия в Източна Европа".

В изявление на американските ВВС се уточнява, че машините притежават усъвършенствани сензори, които позволяват на пилота да проследява, идентифицира, стреля и убива цели въздух-въздух, преди да бъде засечен от противник. Изтребителите също така способности да атакуват наземни цели.

 

 

Понастоящем на въоръжение на ВВС на САЩ са 179 самолета от този тип.  През 2011 г. производството им бе закрито, но напоследък американски официални лица започнаха обсъждане за възобновяването на производството им.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.