САЩ се пробужда от ужаса

Пометената от урагана Санди Америка, вече е в режим на ранно възстановяване

по статията работи: Елена Кирилова | 01.11.2012 | 07:45
САЩ се пробужда от ужаса
БТА/EPA

Голяма част от пометения от урагана Санди Североизточен район на САЩ вече е в режим на ранно възстановяване, съобщава Fox News. Въпреки оптимистичните прогнози обаче, Щатите продължават усилията за укрепване на сградите и спасяване на човешки животи, като се очаква броят на жертвите да нарасне.

Към момента загиналите от опустошителната буря са 74 души,а икономическите последици струват на страната повече от 55 млрд. долара. Тепърва предстои възстановяването на пътища, училища и връщането на градския транспорт на работа.

Президентът Барак Обама обиколи засегнате части в Ню Джърси в сряда (31 октомври). Той предупреди, че хуманитарната помощ ще отнеме време, но обеща федералните власти да намалят бюрокрацията, за да могат да помогнат възможно най-бързо на хората.

"В този момент нашият основе фокус е върху състоянието на Ню Джърси и Ню Йорк”, обясни Обама. "Но ние сме много загрижени за ситуацията в Кънектикът, където щетите все още се оглеждат”.

От своя страна, ураганът Санди продължава да се движи, но губи своята сила. Очакванията обаче са той да причини щети в 12 щата. На много места, като Ню Инглънд например, има предупреждения за новаднения. Националната метеорологична служба предупреди, че в централната част на Апалачите ще има истинска зимна буря.

Близо 6 млн. жилища и предприятия в най-малко 12 щата остават без електричество. Очаква се техният брой да нарасне до 8.5 млн. Армията е изпратила 50 хил. души от цялата страна и от Канада, които да помогнат за възстановяването на системата.

Уол Стрийт отново започна да работи, за първи път от петък (26 октомври). По думите на кмета на Ню Йорк Майкъл Блумбърг най-доброто за града е и страната е всички да се върнат възможно най-скоро на работа.

Въпреки опасенията за скок в цените, търговията започна работа отново нормално.

Тази сутрин врати трябва да отвори международното летище Ла Гуардия, а обслужването на нюйоркското летище беше възобновено още вчера. Amtrak планира да възстанови влаковата линия до Ню Йорк на 2 ноември.

Най-малко 9000 жители остават в спасителните убежища.

Въпреки че на места електричеството е възстановено, акумулаторите и генераторите за мобилни телефони не могат да осигурят нужното на населението електричество.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


28 Vili Kirqkov 01.11.2012 | 15:20
Шокиращи снимки след урагана , вижте ги тук - http://is.gd/LhMPrT
27 Коста Николов 01.11.2012 | 13:56
Доста ранно трябва да е ранното възстановяване според мен. Не мисля, че скоро пострадалите райони ще могат да си стъпят на краката изобщо, даже съм на мнение, че ще минат години преди те да се възстановят напълно.
26 Ivan Minchev 01.11.2012 | 13:47
Доста дълго ще да е това пробуждане, като четох и гледал колко е пострадала инфраструктурата на много от местата, през които е минала бурата, няма да могат да се пробудят с години.
25 Бай Спас 01.11.2012 | 12:02
Тропическите бури за щастие не са характерни за нашия район. Но някъде четох, че глобалното затопляне е увеличило техния брой....
24 доплеров ефект 01.11.2012 | 11:02
В САЩ ще се оправят. Важното е на нас да не си се случва такова нещо, че ние никак няма да се събудим от него. направо ще ни помете из основи.
23 Svetlozara Halacheva 01.11.2012 | 11:00
Май скоро мнаистина не ги беше връхлитало такава сина буря! ДАно се справят бързо!
22 Rosi Nikolova 01.11.2012 | 10:38
Ще се справят и с това бедствие! Те имат силна организация!@
21 Beliq Zub 01.11.2012 | 10:25
74 души са загинали и за теб това е малко?! Това са 74 опечалени семейства!!!!!!
20 Mer Zlatkova 01.11.2012 | 10:20
Справяли са се и с по-опостушителни урагани, като Катрина например. Добре, че ние хората имаме способността да се обединяваме, да си помагаме и като върбите да се изправяме след бурята.
19 Petur Marinov 01.11.2012 | 10:09
Много жалко, че са загинали толкова много хора!
18 числото Фи 01.11.2012 | 10:03
Лека-полека ще започнат да се възстановяват от тази буря. Било е страшно преживяване. Поне не са загинали много голям брой хора.
17 Hari Bohosyan 01.11.2012 | 09:59
Аз съм сигурен, че ще се справят бързо със създалата се ситуация!
16 sexapilnata pichka 01.11.2012 | 09:49
Всичко ще бъде наред , така е , като не можеш да се възпротивиш на природата
15 Kalin Petrov 01.11.2012 | 09:48
Дано успет бързо да се отърсят от шока!
14 Анабела Събринова 01.11.2012 | 09:46
Имат дух да, и не се предават и не търсят вина в никой за случилото се. Факт е, че срещу природата не може да се изправим!
13 riba mech 01.11.2012 | 09:45
Така си е. Ние сме изключително мудни и ни мързи да гледаме. Там хората са доста по-будни и мислят наистина за общото благо.
12 Момиче То 01.11.2012 | 09:42
Така си е. Не можаха да се разминат без загинали хора..:(
11 Анабела Събринова 01.11.2012 | 09:41
Жалко за всички жертви...иначе американците са позитивна нация и ще се съвземат бързо.
10 riba mech 01.11.2012 | 09:41
Добре, че урагана вече отмина. Сега остава да започнат да се съвземат и да си оправят инфраструктурата, което със сигурност ще стане скоро.
9 Момиче То 01.11.2012 | 09:40
Американците не са сдухани като нас. Те поне имат тук, ние на тяхно място досега да сме се побъркали и само да кълнем. Ще се съвземат, а имат икономика, действаща така и щетите ще си покрият скоро.
8 krasimira jekova 01.11.2012 | 09:30
Всичко ще се оправи , най-тъжното от цялата тази ситуация е , че имаше жертви :(
7 мишо лешперина 01.11.2012 | 09:28
Също така може да се счете като много добър предизборен ход :) И все пак човешките животи са много по-важни.
6 безкомпромисната кирка 01.11.2012 | 09:27
"но обеща федералните власти да намалят бюрокрацията, за да могат да помогнат възможно най-бързо на хората." А благодарение на нашата бюрокрация в Перник все още не могат да си вземат помощите!
5 otvarachkata otvarakova 01.11.2012 | 09:25
Не ми се мисли какво са преживяли горките хора.
4 Катерина Мушкова 01.11.2012 | 09:21
Голям кошмар преживяха тези хора . Дано бързо да се върнат към предишният си начин на живот .
3 Bobi Smuta 01.11.2012 | 09:11
Много загинали има.... ужасия голяма е било тамм!
2 nina stanislavova 01.11.2012 | 09:04
Всичко ще се оправи :) Ще се стабилизират отново :)
1 троян кръстев 01.11.2012 | 08:38
"обеща федералните власти да намалят бюрокрацията, за да могат да помогнат възможно най-бързо на хората." у нас се случват къде, къде по-дребни бедствия и с месеци и години се влачат помощите за хората... Всеки път с едно и също оправдание...

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.