Северна Гърция се опасява от наводнения

За момента не са застрашени населени места, но ситуацията е критична

по статията работи: iNews.bg | 09.01.2012 | 10:40

Властите в Северна Гърция предупредиха животновъдите и земеделците в област Еврос за сериозен риск от наводнения.

Изпускане на вода от язовир Ивайловград заради падналите проливни дъждове и снегове в България е причина за опасното покачване на нивото на река Арда на гръцка територия.

Властите са в 24-часова готовност, а земеделците и животновъдите са призовани да отдалечат от рисковите райони техника и животни.

Вчера следобед нивото на водата при Питио е било 5,60 метра, само 10 см под опасната граница, а на Арда се е снижило с 20 см през деня, достигайки 3,72 метра.

Кметът на Дидимотихо, Параскевас Пацуридис, заяви пред в. "Етнос": "В 24-часова повишена готовност сме и се опасяваме от най-лошото, тъй като обемите вода, които идват от България, са огромни.

В момента не са застрашени населени места, но никой не може да гарантира какво ще стане в следващите дни. Ситуацията е много критична".


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


20 трендафил въжарски 09.01.2012 | 16:34
ама нещо са прегрешили
19 Hristo Ganchev 09.01.2012 | 15:38
те ще се оправят, корави са.
18 Borislav Bonev 09.01.2012 | 15:38
Не им стига всичко останали ами и наводнения.......
17 трендафил въжарски 09.01.2012 | 15:33
това само им трябва
16 yavor noev 09.01.2012 | 14:46
Ще се справят, макар че 10 см. са малко.
15 Yordanka Peeva 09.01.2012 | 14:11
Да ги заливат. Малко им е.
14 Соня СТ 09.01.2012 | 13:50
Още един повод да реват за помощи и пари.
13 Veronika Hristova 09.01.2012 | 13:05
Само наводнение им липсва на гърците
12 Veronika Hristova 09.01.2012 | 13:05
Много лошо
11 Zlatina Todorova 09.01.2012 | 12:36
горките -много им се натрупа
10 Станимира Георгиева 09.01.2012 | 12:34
Природа не мож я вини!
9 Криси Митева 09.01.2012 | 12:33
Да се пазят, само това им липсва!
8 Ани Г. 09.01.2012 | 12:33
А доскоро у нас язовирите бяха пресъхнали и се говореше за режим на водата...какво нещо е природата!
7 Летящият Честмир 09.01.2012 | 12:15
да бе, само до това им е
6 Нагазима Надовара 09.01.2012 | 11:54
Само да не ни осъдят. Еййй, начи, ако има чалъм светът ще закрием!
5 Летящият Честмир 09.01.2012 | 11:43
от нас ли идва?
4 yavor noev 09.01.2012 | 11:39
Не е по темата, но изпускането на "Ивайловград", макар и старшно, е много красиво.
3 Hanna F 09.01.2012 | 11:32
Да ги оставят да фалират, преди да е фалирало цялото ЕС. Не можем да продължаваме да ги съжаляваме и да ги вадим от калта.
2 monika mateva 09.01.2012 | 10:53
Лошо...
1 Георги Петров 09.01.2012 | 10:45
Гърците толкова яко са го закъсали, че само това им липсва. Определено едно природно бедствие ще усложни нещата при тях и ще го закъсат още повече.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.