Числеността на населението, живеещо в африкански градове в следващите 40 години ще се увеличи драстично.
За това предупреждават експерти от ООН, които подготвиха специален доклад с очакванията за развитие на черния континент.
Очаква се жителите на градове да се увеличат три пъти, а според прогнозите към 2050 година 60% от африканците ще живеят в градовете.
В момента урбанизацията на Африка протича много по-бързо, отколкото където и да е другаде по света.
ООН предупреждава, че правителствата на африканските държави трябва да отделят значителни средства за инвестиции – най-вече за строителство на жилищни домове и изграждане на инфраструктура и предоставяне на обществени услуги.
В противен случай има опасност от сериозна катастрофа.