Сърбите в Босна отново на протести

Повод за тях стана смъртта на момче

по статията работи: iNews.bg | 26.12.2018 | 14:00

Нощ на протести в босненската Република Сръбска, след като полицията арестува бащата на загинал при неясни обстоятелства младеж.

Арестуваният Давор Драгичевич води кампания за изясняване на причините за смъртта на сина си Давид през март тази година. Според семейството на загиналото момче, той е убит, а полицията прикрива извършителите. Случаят предизвика месеци на протести в страната.

Твърди се, че причина за вчерашния арест на бащата, е неявяването му за разпит. Според неговите адвокати, мъжът е получил физически наранявания при задържането. Стотици хора се събраха с настояване Драгичевич незабавно да бъде освободен. Властите изпратиха жандармерия, за да разпръсне протеста.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.