Тръмп гони хиляди транссексуални американци от армията

Държавният глава обяви в Туитър, че отменя решението на Обама

по статията работи: iNews.bg | 26.07.2017 | 18:38
Тръмп гони хиляди транссексуални американци от армията

Американският президент Доналд Тръмп няма да позволи на транссексуални да служат на каквато и да е длъжност в армията. Държавният глава обяви решението си в Туитър, като посочи, че се е консултирал с военни експерти по въпроса. 

"Нашите военни трябва да бъдат съсредоточени върху решителната и непреодолима победа и не могат да бъдат товарени с огромните медицински разходи и нарушения, които транссексуалните в армията ще предизвикат", написа той.

Това слага край на плановете на администрацията на бившия президент на САЩ Барак Обама да позволи на транссексуални да служат открито в армията.

Секретарят по въпросите на отбраната Джеймс Матис обяви по-рано забавяне с 6 месеца на влизане в сила на решението. 

Според проучвания транссексуалните в армията са между 2500 и 7000. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.