Френска гей двойка ще влезе днес в историята. Двамата мъже ще бъдат първите, които ще минат под венчилото, след като в страната бяха разрешени еднополовите бракове, съобщава The Independent.
40-годишният Винесент Оутен и 30-годишният Бруни Болей ще си кажат "да" във френския град Монпелие.
Церемонията ще бъде пищна, с над 600 гости, сред които представители на правителството и световни медии. Тя ще се проведе само три дни след като десетки хиляди излязоха на протест срещу закона, позволяващ еднополовите бракове в Париж.
Двойката ще встъпи в граждански брак, като церемонията ще бъде водена от кмета на Монпелие – Хелен Мандрьо. Тя е беше една основните фигури, допринесли за легализирането на съжителството на хомосексуалните.