Френските министри почиват само в страната

Саркози даде инструкции на кабинета да не си позволяват летни почивки извън страната

по статията работи: Ивайло Ачев | 02.08.2011 | 12:20

Френският президент Никола Саркози инструктира министрите си да не си позволяват лятни почивки извън Франция през тази година, предаде Local.fr.

Заради многото критики във френската преса Саркози явно не иска да рискува в годината преди изборите и поръча на министрите "да са готови 24 часа в денонощието да се явят на работа".

Въпреки заръката на Саркози, трима от министрите във френския кабинет не се съобразиха с нея. Това са френският премиер Франсоа Фийон, министърът на индустрията Ерик Бесон и министърът на висшето образование Лоран Вокиез.

Фийон ще почива в Тоскана, Италия, а Вокиез ще посети Белгия. Единствено Ерик Бесон не споделя къде ще почива, като написа в Twitter, че "има право на личен живот". Според "Льо Соар" обаче Бесон ще почива в Тунис.

Самият Саркози и съпругата му Карла Бруни ще прекарат лятната си ваканция в президентската резиденция във Форт Бергансон, която се намира на Лазурния бряг.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


1 Данчо Георгиев 02.08.2011 | 13:03
Блазе им на почивките, блазе им на резиденциите и прочие. На Саркози му треперят краката преди изборите, защото много добре му е ясно, че втори мандат никой няма да му даде. По-слаб и посредствен президент Франция отдавна не е имала. Дори американския също слаб президент Обама, е по-малкото зло от двамата.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.