45 снегорини чистят софийските улици

Те вече са обработени със соли против замръзване и снегът е избутан

по статията работи: Кремена Бедерева | 26.11.2013 | 09:25
45 снегорини чистят софийските улици
iNews.bg / Радила Радилова

Софийските улици, по които се движи масовият градски транспорт, са обработени със соли против замръзване и снежната маса е избутана, съобщиха от пресцентъра на Столична община.

В момента 45 машини са на терен и продължават работа по обработване на улиците. Градският транспорт се движи нормално за зимни условия.

Столичният кмет Йорданка Фандъкова посети оперативния център на Центъра за градска мобилност в 06.40 часа на бул. "Тодор Александров”, за да провери работата му.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


16 Марго Хворева 26.11.2013 | 14:03
Столичани няма какво да ги мислим, те си имат доста сериозен бюджет за снегопочистване, останалите общини как ще се оправят при една по-снежна зима не е ясно.
15 Epifani Gancia 26.11.2013 | 13:33
Добре се справят, макар че и шофьорите не правят нищо, за да им помагат да си вършат по-добре задълженията, но пък са пълни с претенции.
14 mitko velev 26.11.2013 | 12:01
Е то не е паднало чак толкова много сняг, за да не могат снегорините да овладеят нещата в столицата и да е проблемна обработката на пътищата.
13 gergana dimova 26.11.2013 | 11:47
До колкото разбрах там вали от вчера.
12 gergana dimova 26.11.2013 | 11:46
Значи наистина са имали подготовка за снега, както казваха. Ами браво!
11 Vanya Black 26.11.2013 | 11:08
В столицата контролът на снегопочистващите фирми е страшен - джипиеси, видео наблюдение, въобще там или си вършиш работата читаво или яко те режат.
10 Svetlozara Halacheva 26.11.2013 | 11:02
браво на тях този път като никой път май са реагирали на време.
9 Lady Blossom 26.11.2013 | 10:52
Много е важно точно сега да се посипят пътищата с пясък и химикали, за да няма замръзване. особено в градовете с големи баири.
8 Една Българка 26.11.2013 | 10:52
Е това е. Ама сега пак не е голям снега. Като стане януари, февруари ще видим дали наистина ще са подготвени.
7 Лили Добромирова 26.11.2013 | 10:51
Браво. Тук в нашия град, като гледам нямаше никой сутринта, но иначе се кълняха, че са подготвени. До вечера бая ще е натрупало, дано да можем да се приберем.
6 Митридат Египетски 26.11.2013 | 10:51
явно в София вали сняг
5 qnko qnev 26.11.2013 | 10:15
Браво, че са реагирали на време и това няма да пречи на предвижването на градският транспорт и останалите автомобили.
4 чичо съби 26.11.2013 | 10:12
Софиянци трябва да са радостни, че тази година снегопочистващите фирми си вършат добре работата, поне за сега . Може би общината наистина си е свършила работата .
3 нелепо съвпадение 26.11.2013 | 09:48
"Те вече са обработени със соли против замръзване и снегът е избутан" - Радостно е, че от сега фирмите си вършат съвестно работата . Дано да бъде така през цялата зима .
2 Krist Novoselic 26.11.2013 | 09:31
Надявам се тази година снего почистващите фирми да си свършат добре работата, защото столицата отделя не малко пари и разчита много на тях .
1 Катерина Мушкова 26.11.2013 | 09:30
Това е страхотно :) Много се радвам , че столична община така бързо е реагирала .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.