Посолството на Народна Република Китай предоставя на София 20 хил. лева за изграждане на "интерактивна" детска площадка, съобщиха от Столична община.
Площадката ще бъде разположена в район "Илинден”.
От обясненията на администрацията става ясно, че интерактивността на съоръжението ще се състои в това, че зоните за игра ще се редуват със зони за обучение. Тоест децата в "Илинден" не само ще се забавляват, но и ще се учат на детската площадка.
Изграждането ще започне, когато времето се подобри, казват китайските дипломати, които представиха проекта по време на среща със столичния кмет Йорданка Фандъкова в четвъртък.
Вижте проекта за площадката