Наднормено замърсяване с фини прахови частици е регистрирано на пет места в София вчера - 27 януари, съобщи на сайта си Изпълнителната агенция по околна среда, цитирани от БТА.
Най-високи са стойностите при автоматична измервателна станция (АИС) "Павлово", където превишенията на средноденонощната норма на фини прахови частици под 10 микрона е 3,8 пъти.
При АИС "Надежда" превишението е 3,7 пъти над нормата, в "Красно село" - 3,6 пъти над нормата, в "Дружба" и на "Орлов мост" - 3,3 пъти над нормата.
Наднормени стойности на фините прахови частици са измерени и в Русе, при АИС "Възраждане" - 1,1 пъти над нормата и във Варна, при АИС "Батак" - 4,4 пъти над нормата.
iNews припомня, че доста често се случва в столицата въздухът да е замърсен над нормата. Последното отчетено завишение бе на 5 януари тази година, когато повече от шест пъти над нормата са били фините прахови частици.