Пак замърсяване на въздуха в столицата

Най-мръсен въздух са дишали вчера в столичния квартал "Павлово"

по статията работи: Кремена Бедерева | 27.01.2012 | 16:13

Наднормено замърсяване с фини прахови частици е регистрирано на пет места в София вчера - 27 януари, съобщи на сайта си Изпълнителната агенция по околна среда, цитирани от БТА.

Най-високи са стойностите при автоматична измервателна станция (АИС) "Павлово", където превишенията на средноденонощната норма на фини прахови частици под 10 микрона е 3,8 пъти.

При АИС "Надежда" превишението е 3,7 пъти над нормата, в "Красно село" - 3,6 пъти над нормата, в "Дружба" и на "Орлов мост" - 3,3 пъти над нормата.

Наднормени стойности на фините прахови частици са измерени и в Русе, при АИС "Възраждане" - 1,1 пъти над нормата и във Варна, при АИС "Батак" - 4,4 пъти над нормата.

iNews припомня, че доста често се случва в столицата въздухът да е замърсен над нормата. Последното отчетено завишение бе на 5 януари тази година, когато повече от шест пъти над нормата са били фините прахови частици.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


12 Veronika Hristova 27.01.2012 | 18:40
не е изненада никаква даже
11 Емилия ОтЛьонеберя 27.01.2012 | 18:39
е що павлово като е близо до витоша
10 Станимир Боев 27.01.2012 | 17:41
че освен по планините къде в БГ е бил чист?
9 Драго Попов 27.01.2012 | 16:50
Дали няма да се сетят да изключват, а? Ама не вярвам това да помогне много.
8 Драго Попов 27.01.2012 | 16:50
Какво предлагаш ти?
7 Драго Попов 27.01.2012 | 16:49
Що пак то не е ли константа това?
6 чичо съби 27.01.2012 | 16:25
Ами той някога въздухът в София бил ли е чист?
5 Жулиета Асенова 27.01.2012 | 16:19
Ще уморят хората с тоя мръсен въздух. Кой знае какви са белите дробове на софиянци, а и не само тяхните.
4 Doctor SteelHammer 27.01.2012 | 16:16
Точно заради това в Германия има забрана колите да работят, когато са на едно място.
3 Бате Рамбо 27.01.2012 | 16:16
Честито да ми е на софиянци!
2 Doctor SteelHammer 27.01.2012 | 16:16
Трябва да предприемат нещо по въпроса.
1 Sweet Dreams 27.01.2012 | 16:16
Колите стоят повече на място и сега се отделят много вредни емисии.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.