За първи път тази година Столична община организира Седмица на отворените врати по модела на Дните на отворени врати, които ежегодно се провеждат в Брюксел.
Ако желаете, може да посетите общината от днес до 29 октомври.
Мотото, под което ще протече проявата, е "Чрез иновации към устойчиво развитие на София". Всички събития са организирани във връзка с годината на европейската стратегия „Европа 2020“.
Има идея Седмицата на отворените врати да стане ежегодна традиция, по време на която да се обсъжда визията за бъдещето на София.