Над 600 килограма наркотици бяха унищожени днeс в инсинератора на Александровска болница.
Акцията е първата от четири месеца насам след последното изгаряне в инсинератора на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към МОСВ.
Инспекторите изгориха 672 кг наркотични вещества, от които 445 кг марихуана, 92 кг хероин и 130 кг амфетамин.
Дрогата е събрана по общо 599 наказателни производства, съобщава агенция Митници.
Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на прокуратурата.
Наркотиците са задържани от правоприлагащите органи - Агенция "Митници” и Министерство на вътрешните работи.
Общата стойност на унищожените наркотици по цени на "черния пазар” е над 36 милиона лева.
За девет години Агенция "Митници” е организирала и осъществила 31 процедури по унищожаване на наркотични вещества с общо количество 26,388 тона.