От функционирането на рафинерията не зависи само българския пазар - огромна част от количествата, които се произвеждат, са за износ, посочи бившият енергиен министър
Новината била съобщена лично от унгарския премиер Виктор Орбан, ден след посещението му в България, където той имаше срещи с президента Румен Радев и лидера на ГЕРБ Бойко Борисов
Отмяната от 1 януари 2024 г. на квотите за износ на нефтопродукти, които не могат да се пласират на българския пазар, фактически е равносилна на отмяна на дерогацията още от декември 2023 г., пишат от нефтохима