Министърът обвини опозицията, че е "некомпетентна и озверяла" и че защитава "кръговете, които източват касата", От БСП пък го набедиха, че е "изперкал" и "психически неуравновесен"
Здравният министър и председателят на ресорната комисия призоваха БСП и ДПС да не експлоатират повече страховете на родителите с политизиране на темата
„Не ми е за пръв път в ДСБ позицията ми е да е различна от мнозинствената. Винаги след 2-3 месеца се е оказвало, че аз съм прав. Хората, които ме наричаха „гербаджия”, сега са в ГЕРБ на заплата“, заяви здравният министър