Какви са най-новите открития около тайнствения бозон на Хигс, как днес физиците гледат света около нас и има ли смисъл в България да бъде развивана фундаменталната наука?
Вече е ясно, че „частицата Бог“ не е „присъствала“ в при експериментите в лабораторията „Ферми“. Въпросът е има ли наистина откритие или всичко е плод на статистическа грешка?