Поради екологични съображения не сме заявили алтернативни горива, защото те са по големи замърсители. Не може да се мине и на ток, защото това са съоръжения, които струват милиони левове и се изграждат за дълъг период от време
МС одобри доклад на министъра на финансите за техническа подготвка на искане за провеждане на консултация на страната ни с Комитета по ДДС към Европейската комисия
Експертите обясняват това с ниското ниво на запълване на съоръженията за съхранение на газ, ограниченото предлагане от основните доставчици и голямото търсене на втечнен природен газ в Азия