08.02.2022 | 15:00
С близо 50 000 души е намаляло населението на областите Кърджали и Смолян за последните десет години, отчетоха само преди месец от Националната статистика на база Преброяване 2021. Огромен процент от обезлюдяването се дължи именно на гурбета.