Легендата на НБА смята, че възникналият локаут в НБА е по вина на собствениците, но добави, че баскетболистите също трябва да дадат нещо от себе си за разрешаване на проблема
В НБА обявиха локаут, след като ръководството на Лигата и профсъюза на играчите не успяха да се договорят за условията на новия колективен трудов договор