Не е ясно каква е причината за измирането на сладководната риба, но целият бряг на язовира е „блокиран“ от мъртвата риба, която е изплувала. Вероятно по дъното на водоема "Мандра" има още тела
Полските органи за опазване на околната среда съобщиха, че са уведомили прокуратурата за потенциалното замърсяване на реката, която е втората по дължина в страната