Перник ще бъде обявен официално за университетски град в навечерието на празника на града - 19 октомври, съобщи на пресконференция кметът Росица Янакиева.
Целта на проекта беше да допринесе за социалното възпитание на младите хора в общината, чрез създаване на модерна система от извънкласни дейности, съобразени с възрастта, желанията и потребностите на учениците.
От 15 септември експерти от земеделското и от здравното министерство ще правят масови проверки на храните в училищата и в детските градини, за да се изготви някакъв минимум и баланс с какво трябва да се хранят децата.