Най-много са преброените в област Стара Загора - около 90%. В София са 60%, като по-голямата част от тях - електронно. Най-малко са в Кърджали и Смолян
Преброяването на населението води със себе си както събирането на много уникални данни, които се събират веднъж на десетилетие единствено чрез него, така и подобрения в качеството на онези, които статистиката създава чрез своите извадкови проучвания
Директорът на Националния статистически институт Сергей Цветарски призова към електронно самопреброяване преди крайния срок. Заложеният минимум е 50 на сто от населението да се преброи електронно, но очакванията са за около 70%
Онлайн българите могат да се преброят до 17 септември. От 18 септември до 3 октомври служители ще посещават домовете ни, за да съберат уникални кодове, които се генерират след онлайн преброяването