Категорично битовите клиенти са защитени, като крайните снабдители и търговци ще ги снабдяват с електрическа енергия по регулирани цени при осигурени компенсации, заяви министърът на енергетиката Румен Радев в началото на дебата
Предложението беше подкрепено от депутатите от "Има такъв народ", БСП, "Демократична България" и "Изправи се БГ! Ние идваме!". От ГЕРБ се въздържаха или гласуваха против. Това направиха и от ДПС.