Angry Birds донесоха многомилионни печалби на Rovio

Трите версии на “Гневните птички“, пуснати през 2011 г., напълниха сметките на компанията с близо 106 млн. долара

по статията работи: Георги Георгиев | 08.05.2012 | 11:37
Angry Birds донесоха многомилионни печалби на Rovio

Създателят на популярната мобилна игра Angry Birds – Rovio е спечелил 106 млн. долара от творението си за изминалата година. Това стана ясно в понеделник (7 май), когато софтуерната компания обяви финансовите си резултати за 2011 г., информира BGR news.

"Силният ръст в приходите ясно демонстрира популярността на бранда", коментира изпълнителният директор на Rovio Майкъл Хед. "Сериозните инвестиции, направени през 2011 г. във всички бизнес направления, ще могат да бъдат видени в бъдещите ни продукти".

По данни на Rovio трите версии на Angry Birds, които Rovio пускат през 2011 г. - Angry Birds, Angry Birds Seasons и Angry Birds Rio са били свалени общо 648 млн. пъти, като активните им потребители са наброявали близо 200 млн.

От компанията очакват бизнесът им да продължи да се развива добре и през 2012 г.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 Камък Врачански 08.05.2012 | 14:14
ми да са живи и здрави
3 hubava jena 08.05.2012 | 11:58
Браво на него ... това се казва печалба
2 Явор Михайлов 08.05.2012 | 11:57
Доста голяма сума са спечелили. Аз не очаквах, че ще имат чак такъв успех, честно казано.
1 доплеров ефект 08.05.2012 | 11:44
нормално, но голяма роля има и фата че ги направиха съвместими с компютърните платформи Mac, PC, Android и iOS

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.