Moody's свали кредитния рейтинг на Nokia

Причината е "недостатъчно гъвкавата операционна система за смартфони"

по статията работи: Ивайло Ачев | 07.04.2011 | 14:26
Moody's свали кредитния рейтинг на Nokia
Nokia

Авторитетната кредитна агенция Moody's свали с едно деление кредитния рейтинг на Nokia – най-големия производител на мобилни телефони в света, става ясно от съобщение на агенцията. Понижението е от A2 на A3. Отделно се намалява и краткосрочният рейтинг на компанията – от Prime-1 на Prime-2, като се дава негативна перспектива за развитие.

Като основни причини за решението от Moody's сочат недостатъчно гъвкавата операционна система за смартфони на Nokia, бавното изкарване на пазара на нови модели, по-атрактивния иновационен подход на конкурентите и изоставането в своеобразното състезание за предлагане на по-евтини, но по-качествени телефони.

В момента Nokia е насочила всичките си усилия за преминаване на смартфоните ѝ към нова оперативна платформа – Windows Phone 7 на Microsoft. Досега финландската компания ползваше Symbian. Бавното осъществяване на процеса също е фактор за решението на Moody's да понижи рейтинга на финландския телекомуникационен гигант.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


2 Аспирин Спиридонов 07.04.2011 | 16:11
Абсурд ... Android-ите ще превземат света, много пред Nokia и MS са. Да не говорим, че основната тежест тук пада върху софтуерното развитие, каквото при Nokia не се забелязва, а знаем, че Microsoft могат да правят както много силни продукти, така и изключително големи бози. Син екран много ще прилича на новата Nokia. Жалко за слепите фенове на марката, те ще си останат една IT епоха назад заедно с компанията.
1 Алекс Г. 07.04.2011 | 14:31
Само гледайте как от Нокиа, след като приключат с новия windows. ще изринат земята, но ще си върнат стария рейтинг отново, независимо какво им коства и струва :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.