Акциите на Facebook поскъпнаха

Пазарната стойност на компанията надмина 100 млрд. долара

по статията работи: Цанка Донкова | 28.08.2013 | 14:56
Акциите на Facebook поскъпнаха
Facebook

Facebook е най-известната социална мрежа. Всеки ден стотици хора стават потребители на услугите, предлагани на компанията.

Въпреки това имаше известни притеснения, че социалната мрежа няма да успее да реализира достатъчно продажби от мобилни реклами, тъй като акциите на компанията се търгуваха за 17,73 долара през септември миналата година.

Този период обаче отмина, тъй като акциите на компанията поскъпнаха с 1,9% до 41,34 долара в края на сесията в Ню Йорк във вторник (27 август). По-рано през същия ден цената дори достигна 41,94 долара, което е най-високо ниво, постигнато в един ден от 18 май 2012 г. насам, когато ценните книжа на Facebook излязоха на пазара.

Вижте повече за ситуацията около Facebook в Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


12 Kalina Boqnova 28.08.2013 | 19:48
а някои предричаха фалит.
11 emanoil momchev 28.08.2013 | 17:07
Ами това е хубава новина, но мен не ме засяга пряко.
10 доплеров ефект 28.08.2013 | 16:48
Много комерсиален стана Facebook. Влизам и само реклами и предложения да харесам разни страници. Много прекаляват и това ме отказва да влизам там. Намалих значително посещенията и ми е много добре.
9 velvet boots 28.08.2013 | 16:47
Ненавиждам ги тези фондови борси.Само надуват разни финансови балони и като се спукат настъпва световна финансова криза.
8 Maya Davidova 28.08.2013 | 16:46
И на база на какво поскъпват и поевтиняват тези акции? някой в сянка само седи и определя в кой ден чии акции как да се търгуват
7 овчи транс 28.08.2013 | 16:32
естествено че ще поскъпнат нали си върнах профила преди няколко дена. това няма как да не е повлияло на акциите.
6 Атанас Василев 28.08.2013 | 15:45
Браво, това ще започне да ме интересува чак след като започна да играя на борсата.
5 kiki amerikaneca 28.08.2013 | 15:38
Фейсбук е най - яката социална мрежа в света и е нормално акциите и да поскъпват постоянно . Вие не мислите ли така ?
4 Вяра Антонова 28.08.2013 | 15:26
Е, да си бях купила миналата седмица.
3 Pepi Vasilev 28.08.2013 | 15:26
Ти да видиш - след като преди време акциите на фейбука отбелязаха спад, сега виждаме напълно обратното да се случва - имаме покачване.
2 Kostadin Filipov 28.08.2013 | 15:14
Милият Марк Зукърбърг, направо да го оплачеш като знаеш колко много пари и има, с които ако иска може да се замяра от София до Варна и няма да се измори сигурно :)
1 Диана Бойкова 28.08.2013 | 15:01
Браво,имат вдигнато палче и от мен.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.