Допуснаха сделката между iSoft и CSC

Двете компании са доставчици на софтуер и различни ИТ услуги

по статията работи: iNews.bg | 21.06.2011 | 11:35
Повече за:

Eвропейската комисия (ЕК) одобри сделката между технологичните компании CSC и iSoft, съобщиха от Брюксел. Проверката на регулатора показа, че обединението няма да наруши съществено конкуренцията между доставчиците на софтуер и ИТ услуги в Европейското икономическо пространство.

По-значително влияние ще има само на пазара във Великобритания, допълват от Комисията. Все пак обаче потребителите имат достъп до широк кръг други компании, които предоставят същите услуги.

iSoft е австралийска компания, разработваща софтуер за здравни услуги. Компанията е доставчик основно за страните от Европейското икономическо пространство и за Австралия.

В същата област интереси има и американската Computer Sciences Corporation (CSC). Тя доставя широк кръг от програми и ИТ услуги за мултинацинални компании и правителствени агенции. Според условията на сделката американската компания ще погълне своя австралийски конкурент iSoft.

От ЕК обясняват, че са получили нотификация за сделката на 12 май.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.