Когнитивен суперкомпютър стана юрист

Роботът-адвокат отговаря на въпроси, като добавя цетати и линкове

по статията работи: iNews.bg | 16.05.2016 | 15:08
Когнитивен суперкомпютър стана юрист
Повече за:

Когнитивният суперкомпютър IBM Watson вече предлага и юридически услуги. Ресурси на изчислителната машина са наети от различни адвокатски кантори, сред които е Baker & Hostetler, съобщава Technews.bg.

Програмата Ross, създадена от компанията ROSS Intelligence, се изпълнява на суперкомпютъра Watson. Роботът-адвокат приема въпроси и отговаря на тях, като дори добавя цитати и линкове, съобщи Fortune.

Ross улеснява работата на адвокатите, като ги избавя от необходимостта да преглеждат множество материали в търсене на най-подходящите прецеденти.

Освен това програмата постоянно следи новите съдебни решения и информира адвокатите за случаи, които могат да помогнат в текущите дела. Способността за самообучение позволява на софтуера да повиши точността и скоростта си на работа.

Ross се занимава с делата за фалити в адвокатката кантора Baker & Hostetler, като работи съвместно с около 50 служители на компанията. Други юридически фирми също са купили лиценз за ползване на Ross.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.