Смартфоните ни завладяват

Половината от продадените мобилни апарати в света са смартфони, сочи статистика на Gartner

по статията работи: Кремена Бедерева | 15.08.2013 | 10:25

Половината от продадените мобилни апарати в света са смартфони, сочи статистика на Gartner. Така за пръв път в историята умните телефони са по-търсени от обикновените модели.

Данните показват още, че за последните 12 месеца продажбите на смартфони са нараснали с 46,5%, достигайки до 225 млн. продадени единици. За разлика от тях продажбите на обикновените модели са намалели с 21% до 210 млн. продадени апарата.

За тази фундаментална промяна на пазара основа роля е изиграл бумът на търсенето на смартфони на азиатските пазари и най вече в Китай и Индия, където се наблюдава среден годишен ръст от 74%, отчитат анализаторите.

В тези страни се търсят най-вече смартфони от нисък клас, като средната цена за апарат в Китай е около 120 долара без субсидии, докато цената в Индия, Индонезия и Филипините спада до около 100 долара.

В бъдеще голяма част от ръста в смартфон сектора се очаква да дойде от ниския ценови сегмент. 

Кой е най-големият производител в света на смартфони, вижте на Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


22 novi horizonti 15.08.2013 | 17:55
нормално, вече всеки втори има смартфон
21 Kremena kremi 15.08.2013 | 14:17
А като знам от къде започнахме...с ония мобифони
20 Raina Knqginq 15.08.2013 | 14:17
Много малко хора останах, които имат все оше от старите телефони.,
19 Нина Лалова 15.08.2013 | 14:16
Нормално. Това вече е направена крачка в мобилната и технологична индустрия, така че не виждам какво се учудваме.
18 tedka todorova 15.08.2013 | 13:09
Нормално, все повече хора предпочитат смартфона.
17 p kehaiova 15.08.2013 | 12:50
Изобщо не съм изненадана, а и се намират смартфони на доста прилична цена.
16 emanoil momchev 15.08.2013 | 12:20
За сега и със старият телефон си ми е добре, за в бъдеще ще му мисля!
15 Ицо Моториста 15.08.2013 | 11:39
е как няма да се произвеждат има много хора които все още използват телефоните с копченца , като майка ми и баща ми например
14 тони паркър 15.08.2013 | 11:29
Глупости! Произвеждат се много ясно!
13 тони паркър 15.08.2013 | 11:29
В бъдеще време ще се продават само смартфони и обикновените телефони няма да се произвеждат.
12 raicho ivanov 15.08.2013 | 11:21
Нормално е да е така. И с всеки изминал продажбите им ще се увеличават.
11 dancho danchev 15.08.2013 | 11:13
Технологиите напредват с всеки изминал ден, смартфоните са на път да изместят по обикновените телефони, които са все още в употреба.
10 Sweet Dreams 15.08.2013 | 11:08
Единствения проблем на смартфоните е батерията. Няма такъв, който да го ръчкаш и да не му падне батерията за 1 ден все още, освен може би Motorola RAZR.
9 Средновековен Рицар 15.08.2013 | 11:07
Произвеждат се още разбира се. Много бизнесмени разчитат още на тях, защото имат по-издръжлива батерия.
8 Бате Рамбо 15.08.2013 | 11:06
Който иска да има достъп до социалните мрежи непрекъснато, то той си купува такъв смартфон. Аз все още го възприемам моя повече, като телефон, отколкото за сърфиране и заради това му се кефя на издръжливата батерия.
7 Миро Т 15.08.2013 | 11:05
Интересното е, че доста флагмани се купуват и продават, като топъл хляб. Хората не пестят много :).
6 Sweet Dreams 15.08.2013 | 11:05
Представям си момента, в който смартфоните ще се продават по милиард всяка година. Тепърва ще се наблюдава пик в търсенето им.
5 Средновековен Рицар 15.08.2013 | 11:04
Почти всеки млад човек има смартфон, това е ясно. Догодина сигурно продажбите ще са 80:20 в полза на "умниците" :).
4 Бате Рамбо 15.08.2013 | 11:03
Вече почти никой не си търси обикновен телефон. Няма смисъл, защото има смартфони и по 150-250 лева.
3 Nikolai Stoqnov 15.08.2013 | 11:00
много завладяха , много се нервя всеки с телефона рови гледа не може се откъсне от него , още малко за телефона ще се оженят
2 Кристина Минкова 15.08.2013 | 10:47
Разбира се,старите телефони сигурно вече не се и произвеждат.
1 Ема Маринова 15.08.2013 | 10:30
Нормално е да е така,те навлязоха с пълна сила.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.