Софтуер учи на икономично шофиране

Системата е част от стандартното оборудване за моделите на Ford Focus

по статията работи: iNews.bg | 24.01.2011 | 12:11
Повече за:

Собствениците на новия модел на Ford Focus ще могат да научат добри практики от своя автомобил за икономичното шофиране. Компанията пуска новата програма EcoMode, която ще бъде част от стандартното оборудване за Focus SE, SEL и Titanium.

От Ford обясняват, че са изучавали начини как да бъдат намалени вредните емисии и негативният ефект от шофирането. С помощта на софтуера потреблението на горива може да намалее с 20%. Съответно намаляват и парниковите газове, изхвърляни от автомобила по време на движение.

От компанията посочват още, че с помощта на технологията автомобил от модела Focus с пет врати може да постигне 99 грама на километра въглеродни емисии и CO2.

Шофьорите могат да следят информацията за своето шофиране на специален дисплей и да коригират карането си, така че да бъдат максимално екологични и икономични. По време на пътуването системата ще генерира и полезни съвети за подобряване на шофирането


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


1 Ivan Kolaro 24.01.2011 | 16:31
dfgsdfgsdfg

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.