Цъкаме на iPad и на слънце

Патентоват антирехлексен филм, с който ще може да ползваме таблета и на открито

по статията работи: Кремена Бедерева | 16.09.2013 | 11:17
Щатското патентно ведомство публикува молба на Apple за патентоване на "ултравиолетова (UV) маска с антирефлексно покритие и материал, абсорбиращ UV лъчите".
С други думи това е антирефлексен филм, който може да покрива Retina дисплеите на iPad още при производството. По този начин той ще намалява отблясъците и ще позволява ползването на таблета на открито.

На пазара вече се предлагат подобни продукти на външни производители за iPad. Но ако процесът се извършва във фабриката, то това ще бъде гаранция, че таблетът на Apple ще запази желания от потребителя дизайн.

Ще може ли да се използва тази технология и върху iPhone, както и върху бъдещия смарт часовник iWatch, вижте на Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


14 безкомпромисната кирка 16.09.2013 | 17:01
ами аз на моя пад си цъкам и на луна и тая работа не ме бърка. а щом може на луна, значи трябва да може и на слънце.
13 emanoil momchev 16.09.2013 | 15:06
Това вече ще е много добре.
12 Пламен Панайотов 16.09.2013 | 15:05
Според мен не е важно толкова как работят таблетите на слънце.. по важното е как изглеждат, колко са големи и дали са здрави .
11 Батко Реджеп 16.09.2013 | 14:49
Обмислям варианта да си купя таблет, заради яките музикални приложения които има. Виждал съм виртуалното пиано и е страхотно готино !
10 Баба Пъша 16.09.2013 | 14:18
Аз лично не удобрявам таблетите. Един приятел има ими каза, че е много трудно и скъпо да се сдобиеш със добър мобилен интернет.
9 mind games 16.09.2013 | 13:36
А ти си стоиш все на същото място...
8 mind games 16.09.2013 | 13:36
Някой беше казал, че Ейпъл не са иноватори?! Сега да си посипе главата с пепел!
7 dancho danchev 16.09.2013 | 12:06
С бързи темпове се развиват технологиите..
6 Старата Госпожа 16.09.2013 | 11:49
Таблетите вече навлязоха и изместиха компютрите при някой хора. Хубаво е, че са измислили тази ултравиолетова защита. По този начин ще можем да гледаме клипчета дори и в парка на слънце.
5 Anna Vasileva 16.09.2013 | 11:45
Това определено е много полезно, наистина е много гадно, на слънце нищо не се вижда на екрана.
4 Mary Bloody 16.09.2013 | 11:32
Това наистина ще е много добро, тъй като слънцето доста често създава проблем при използването на такива джаджи.
3 Ема Маринова 16.09.2013 | 11:30
Браво,това звучи много добре.
2 трендафил въжарски 16.09.2013 | 11:26
технологиите бая напреднаха
1 чичо съби 16.09.2013 | 11:24
"Цъкаме на iPad и на слънце" - Хубаво е, че производителите са помислили и са решили този проблем. Защото никък не е приятно да работиш с таблетът си , когато е слънчево и нищо не се вижда.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.