Шарени бонбонки за половин милиард долара

Създателите на Candy Crush Saga излизат на борсата

по статията работи: Георги Георгиев | 18.02.2014 | 16:30
Шарени бонбонки за половин милиард долара
Google Play

King Digital Entertainment - създателите на пристрастяващата мобилна игра Candy Crush Saga, планират да набере над 500 млн. долара от първично публично предлагане на акциите на борсата, предаде "Ройтерс". Новината е поредното доказателство за огромният финансов потенциал, който мобилната развлекателна индустрия днес притежава.

Компанията, базирана в Дъблин, е подала тайно заявление за излизане на борсата до Комисията за ценни книжа и борсови операции в САЩ още през септември миналата година.

King предлага над 180 игри на 14 различни езика за смартфони, Facebook и на собствения си уеб сайт. От компанията казват, че игрите им се играят над 1 млрд. пъти на ден.

Candy Crush Saga е едно от най-сваляните мобилни приложения за 2013 г. и най-доходоносното за цялата минала година. То представлява силно пристрастяваща пъзел игра. Освен добре премислена тя има и страхотна система за пазаруване на различни екстри като допълнителни животи.

От самото си създаване през 2012 г. играта е била свалена над 500 млн. пъти. Само за няколко месеца тя набра огромна популярност сред потребителите и се превърна в хит във Facebook, актуален и до днес.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


5 blue jasmine 18.02.2014 | 18:36
Това е огля2м успех за тази компания. За да се листнеш на борсата трябва да спазваш определени условия. Явно бизнесът с играчки е много печеливш
4 властен олигарх 18.02.2014 | 16:52
Играта общо взето е подобрена версия на тетрис в днешно време. Който му е интересно, може да я пробва и да види за какво идва реч.
3 David Hayemaker 18.02.2014 | 16:51
Със сигурност имат с какво да ни изненадат според мен. Да видим какво са ни приготвили от тук насетне. Няма съмнения, че ще показват само най-доброто до този момент.
2 известна личност 18.02.2014 | 16:51
"Създателите на Candy Crush Saga излизат на борсата" - Ами пожелавам им успех. Нека да покажат на какво са способни наистина. Определено са доста талантливи.
1 Иван Ангелов 18.02.2014 | 16:50
Това още ли го играете? Аз лично започнах да я играя през началото на 2012 година и 2 седмици след това я спрях. Някой май още не си е изживял детството :).

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.