Lufthansa отмени 400 полета

Стачни действия на персонала блокираха немските летища

по статията работи: Кремена Бедерева | 27.03.2012 | 10:27

Немската авиокомпания Lufthansa отмени 400 свои полета за най-големите летища в Германия днес (27 март) поради очаквани стачни действия на летищния персонал.

Тя осъществява по близо 1850 полета на ден при нормална натовареност на графика, информира Straits Times, цитирайки Reuters.

Близо 8 часа се очаква да продължат протестните дейности на работниците от Франкфурт - най-важният летищен център на компанията. Говорител на управата на летището във Франкфурт – Fraport, посочва, че трафикът като цяло, не само този на Lufthansa, ще включва голямо количество анулирани полети и ще бъде сериозно повлиян от стачните действия.

Air Berlin, трета авиокомпания, ще анулира само осем полета, но предупреждава, че това не е окончателно и клиентите трябва да следят уебсайта ѝ.

По-голямата част от полетите са вътрешни и от компаниите са приканили пътниците да сменят закупените самолетни билети за влакови, информира още econ.bg.

Освен Франкфурт и Мюнхен, Дюселдорф, Кьолн и Щутгарт ще бъдат засегнати от протестната акция, подета от синдикатите с искане за 6,5% увеличение на заплатите на всички служители в държавния сектор.

Вили Рус, който е говорител на синдикалните преговарящи, каза, че целта в никакъв случай не е блокирането на цялата система на въздушен транспорт. Цитиран от ДПА, Рус добави, че синдикатът Verdi се стреми към гаранция за резултатност в кръга от преговори между страните, който е насрочен за 29 март, четвъртък.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


29 deja vu 27.03.2012 | 16:27
там хората стачкуват качествено
28 Gogo Gospodinov 27.03.2012 | 14:46
нерде Ямбол, нерде Стамбол, викат хората за коментари като твоя.
27 Gogo Gospodinov 27.03.2012 | 14:45
26 Gogo Gospodinov 27.03.2012 | 14:45
е тва е ефективна стачка.
25 скапан сървър 27.03.2012 | 13:35
Беше тъжна картинка!
24 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:28
само не давай за пример стачката в БДЖ :)
23 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:28
ако сравняваш луфтаханза с миньорите, няма база за сравнение!
22 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:27
то у нас няма синдикати
21 скапан сървър 27.03.2012 | 13:20
Боже, хората за 6% какво правят, а тук стоят по-ниски от тревата месеци без заплати, без осигуровки, без нищо, и само някой да вдигне глава, другите го дърпат надолу. Тъжна картинка сме ние...
20 скапан сървър 27.03.2012 | 13:18
Не ги жали собствениците.
19 скапан сървър 27.03.2012 | 13:17
Те тава е единство, стачка, а не като нашите продажници в БДЖ (примерно, но са навсякъде)!
18 красива роза 27.03.2012 | 12:45
страшно много пари губят
17 красива роза 27.03.2012 | 12:44
защитават си правата , а не са като нас ...
16 Margо Filipova 27.03.2012 | 12:23
В тая криза да отменят толкова много полети направо е съсипващо за тях!
15 Georgi Hristov 27.03.2012 | 11:50
Кой знае колко пари губят!
14 чичо съби 27.03.2012 | 11:23
"говорител на синдикатите" - у нас май нямаме подобно нещо.
13 чичо съби 27.03.2012 | 11:21
Тя нискотарифна беше май тази авиокомпания.
12 чичо съби 27.03.2012 | 11:19
Тия пък за какво стачкуват сега - все недоволства.
11 Анита Кралева 27.03.2012 | 11:16
Не очаквах тази стачка да продължи толкова много!
10 diva guska 27.03.2012 | 11:06
добре стачкуват хората , защитават си правата
9 манна небесна 27.03.2012 | 10:54
то и при тебе не е добре работата!
8 манна небесна 27.03.2012 | 10:54
стачката е влиятелна, защото самата компания е влиятелна и има много клиенти! ако беше нашата, нямаше да има такъв отзвук
7 манна небесна 27.03.2012 | 10:53
това няма нищо общо с гърците!
6 zlobna kobra 27.03.2012 | 10:40
това се казва стачка
5 krasimira jekova 27.03.2012 | 10:38
голяма си е , наистина
4 dedko torbalan 27.03.2012 | 10:37
Толкова много полети :о голяма стачка правят хората.....
3 Elica Peneva 27.03.2012 | 10:35
Взеха освен да им дават пари на гърците за да не фалират и да прихващат някои навици от гърците,които постоянно за нещо стачкуват :)
2 Дидо Тъпото 27.03.2012 | 10:32
Така се прави стачка, въпреки че това ще се отрази доста негативно на стотици пътници.
1 Елемаг Електриков 27.03.2012 | 10:30
и там не е добре работата

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.