Летищата рядко могат да ви предложат нормални цени. Въпреки това изобилстват от магазини, които ви привличат изключително, особено ако имате време за губене. Вместо да се впускате в ненужни харчове, прочетете съветите на Huffington Post, какво да не купувате на летището. Те ще ви помогнат да спестите известна сума, която по-късно да похарчите за нещо далеч по-хубаво.
Безмитни стоки
Може би е възможно да успеете да сключите добра сделка, но всичко зависи от летището, на което се намирате. Важно е да знаете, че "безмитно” в никакъв случай не означава по-евтино. Има шанс да спестите известно количество пари, ако сте пушач, който живее в страна с високи данъци, но козметичните продукти и луксозните стоки, като дизайнерски портмонета, обикновено струват много повече по летищата.
Чужда валута
Чуждестранните обменни бюра често предлагат космически трансакционни такси, така че летището не е най-доброто място, на което да обмените парите си. То определено е удобно, но не се учудвайте, ако значителна част от паричките ви се стопи. Съветът ни е да обмените пари у дома, още преди заминаването си.
Бутилирана вода
Много по-изгодно е да купите вода от магазини, намиращи се извън летището, отколкото да се налага да продадете някой бъбрек, само за да утолите жаждата си. Ако пък водата ви е на привършване, спокойно можете да я напълните от чешмата. На повечето места водата е годна за пиене. Просто се уверете в това преди да стигнете до консумацията й.
Сувенири
Планирайте графика си предварително и купете всички подаръци предварително, а не в последния момент. Джунджуриите на летищата, обикновено са стоки, които могат да бъдат намерени навсякъде, така че едва ли ще впечатлите няколко с оригиналността на избора си. Ако става дума за чупливи неща, ще трябва да се чудите къде и как да ги съхранявате по време на полета. Да не говорим, че като цяло сувенирите не са най-страхотният подарък.
Възглавничка за врата
Не попадайте в капана на малките разноцветни възглавнички, особено ако ви се усмихват от витрината на някой магазин на летището. Много е възможно да дадете солидна сума за възглавница, която в крайна сметка да се окаже изключително неудобна. На летище ще откриете възглавници за по 30 долара, докато в Amazon, те се продават за по-малко от 20 долара. Помислете отново.
Списания (ако сте в чужбина)
Бъдете особено внимателни при избора на четиво, защото това, което в родната ви страна има нормална цена, в чужбина може да опразни портфейла ви. Това може да важи и за някой стар брой.