От 11 септември стартира нов сайт, който ще покаже всички интересни места в София. Идеята е млади хора да представят интересни места в София на свои връстници и така да привличат туристи у нас.
На специалния сайт ще има и подробна информация за всички предстоящи културни събития в града. Екипът има и амбицията да организира кратки курсове за "Млад гид в София".
Завършилите този курс ще получат удостоверение и ще влязат в базата данни на сайта с координати за връзка, за да могат гости на столицата да се свързват с тях и да ползват услугите им, съобщава в."Стандарт".
София е кандидат за Европейска столица на културата през 2019 г. по тази причина ще има нужда от млади гидове. Проектът се изпълнява със съдействието на програма ЕВРОПА и в сътрудничество със Столична община - район "Триадица".