Лалета, зюмбюли, нарциси, орхидеи, гербери... Идва пролет, слънцето се показва, цветята се показват, но, колкото и пролетно да стане, едва ли у нас ще видите накуп толкова много цветя, колкото в градините на Кукенхоф.
Неслучайно Холандия е наричана страна на лалетата. За всеки, разходил се из романтичните алеи на Кукенхоф, намиращи се в близост до холандския град Лис, това няма как да не стане пределно ясно.
Дестинацията е идеална за екскурзия с любимия човек, фотопътешествие или просто разходка, която да ви отдалечи от монотонността на ежедневието и трайно да внесе цвят в него.
Днес в градините Кукенхоф са се погрижили за всичко – докато сте вътре, можете да участвате в семинар, на който да се научите как да заснемете най-добре цветята, има организирани обиколки пеша, а типично по холандски можете да наемете и колело, с което да кръстосвате алеите.
Паркът си има и собствена Алея на славата – естествено с лалета, наречени на известни личности.
Градините и Лис се намират много близо до Амстердам и Хага. Възможностите за посещение обаче не са големи – отворени са за туристи само два месеца в годината – от средата на март до средата на май. Така че - точно сега му е времето!