Удар под кръста на властта! АБВ се съмняват за скрит буфер относно дълга

Хората на Първанов сметнаха, че се залагат между 9 и 12 млрд. лв. за неясни цели

по статията работи: Филипа Тодева | 24.02.2015 | 15:55  2 Виж всички снимки
Удар под кръста на властта! АБВ се съмняват за скрит буфер относно дълга
АБВ

ПП АБВ няма да подкрепи ратификацията на споразумението за нов дълг. Решението бе взето след консултации между паралментарната група, Изпълнителния и Националния съвет на партията.

Това обяви на пресконференция лидерът на ПП АБВ и президент на България (2002-2012) Георги Първанов. Според него партията може да преразгледа решението, само ако настоящото предложение на ГЕРБ за нов външен дълг бъде изтеглено и подложено на сериозна ревизия и аргументация от страна на финансово министерство.

"Ние сме против, защото в това, което сега ни се предлага, няма предпоставки за растеж и развитие. За разлика от други политически сили, АБВ влезе в този дебат конструктивно, с очакване да чуем аргументи и да бъдем убедени. Мога да кажа, че ние приемаме за удовлетворителни отговорите, които бяха дадени от министър Горанов относно избора на банките и размера на лихвата. Големият кръг въпроси са свързани с рефинансирането на старите дългове. Нашите експерти смятат, че размерът е някъде около 9 млрд. лева. Там някъде между 9 и 12 милиарда, има едни "буферни" средства, които не можем да приемем" , посочи Първанов.

Думите му бяха подкрепени от заместник-председателя на АБВ и председател на ПГ на АБВ проф. Борислав Борисов. "Заем за рефинасиране на стар дълг – тук проблеми няма. Това е стандартна практика, всички страни я използват и ние нямаме възражения против принципа "нов дълг за погасяване на стари задължения". Възниква обаче въпросът 12 милиарда ли е сумата на старите задължения, които трябва да бъдат погасявани", каза той.

Проф. Борисов отбеляза, че се пораждат съмнения за скрит буфер - пари, които ще се харчат неизвестно за какво.

"Втората част на дълга. За какво ще се използва тя. Четирите милиарда за покриване на бюджетния дефицит. Ако това са инвестиционни разходи за разкриване на нови работни места, за осигуряване на икономически растеж, който ще доведе до увеличаване на БВП, с който БВП ще може да се покрива този дефицит, аз дори бих предложил двойно да се увеличи този дълг", заяви той.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Вечерното шоу
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /12...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /18 епизод/ (12)
  • 00:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 00:40 100% будни сутрешно токшоу с...
  • Сега "Живот на кантар" - състезателно...
  • 22:15 ПРЕМИЕРА: "Кажи честно" - забавно...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:45 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:45 "Спирала" - сериал, с.4, еп.9
  • 01:45 "Приятели" - сериал, с.1, еп.14
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • 02:50 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • Сега "Един за друг" (нов сезон) -...
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 3
  • 01:30 "Черният списък" - сериал, сезон 8
  • 02:30 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:20 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.