Холандия е господар на Група В на Световното

"Лалетата" с по-лек съперник на 1/8-финалите

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.06.2014 | 21:03

Холандия се утвърди като господар на Група В на Световното първенство 2014 в Бразилия, след като спечели и третия си мач и продължава към осминафиналите с пълен актив от 9 точки.

"Лалетата" надвиха с 2:0 отбора на Чили на стадион "Арена Сао Пауло" и ще очакват втория отбор от Група А за съперника в елиминационната фаза, докато "ла роха" вероятно ще се изправят срещу домакините Бразилия.

Видео, подробности и снимки от мача вижте в Sporta.bg

По-късно днес "селесао" от 23 часа се изправя срещу Камерун и при победа най-вероятно ще приключи на първа позиция, тъй като другият мач противопоставя Хърватия и Мексико.

Лерой Фер откри резултата в 77-ата минута в полза на Холандия, докато Мемфис Депай в 92-ата сложи точка на спора. И двамата голмайстори на "лалетата" влязоха като резерви след почивката, а като цяло мачът не предложи голям брой интересни положения и не се отличаваше с високо темпо и вълнуващи ситуации.