Христо Стоичков стана "Доктор хонорис кауза"

Легендарният футболист получи почетен знак и грамота на старобългарски и латински език

по статията работи: Краси Киров | 11.11.2011 | 14:46  6 Виж всички снимки

Почетното звание "Доктор хонорис кауза" на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" бе присъдено на Христо Стоичков на церемония днес, предаде БТА.

Футболистът получи почетния знак на висшето училище и грамота на старобългарски и латински език от ректора на висшето училище доц. д-р Запрян Козлуджов, който изтъкна големия принос на Стоичков в популяризирането на България по света.

Стоичков благодари за оказаната му от университета чест и заяви, че се радва "двойно на званието", защото именно в Пловдив е направил първите си стъпки като футболист.

На церемонията присъстваха министърът на младежта, физическото възпитание и спорта Свилен Нейков и министърът на културата Вежди Рашидов.

Стоичков е предложен за званието от проф. Веселин Маргаритов, функционален декан по спорт и социални дейности в Пловдивския университет, а решението е прието на заседанието на Академичния съвет от 24 октомври. Футболистът е отличен и заради приноса му за проекта за Спортен комплекс на университета.

iNews припомня, че в края на юли тази година Министерският съвет прие решение за назначаване на Стоичков на длъжност почетен (нещатен) консул на България в Испания, със седалище в Барселона и с консулски окръг, обхващащ автономните области Каталуния и Арагон.

Признанията за най-успелия български футболист няма да приключат, като Стоичков е канен да участва в много инициативи и кампании подпомагащи по различен начин бедността или развитието на детските футболни школи.  В началото на годината Стоичков стана посланик на добра воля в европейска инициатива в борбата с глада.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 Borislav Bonev 11.11.2011 | 16:18
Я го вижте Стоичков - хилнал се е като продавачка на селски пазар в петъчен (пазарен) ден. Нещо не мога да си го представя в това амплоа, а вие? Не ви ли се струва малко извратено - футболист - доктор хонорис кауза?
3 Rumen Radev 11.11.2011 | 15:42
и нов език да измисли ще говорите на него ако имаше повече българи като него нямаше да сме на това положение СТОИЧКОВ Е ВЕЛИК
2 Илиян Илиев 11.11.2011 | 15:36
''Легендарният футболист получи почетен знак и грамота на старобългарски и латински език'' И всеки път когато си спомни за тази церемония, да отваря тази грамота и да си я чете...на латински :)
1 Свежка . 11.11.2011 | 14:57
Честито на д-р Стоичков! Той многократно доказа, че е факир на езиците и висш полиглот, та превода на почетното звание от старобългарски и латински език никак няма да го затрудни ни най-малко. Даже може да го мотивира да седне и научи и тези леко поотмрели езици, а току виж от тях направил трети.

ТВ програма

Кино

  • Сега Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Омагьосаният замък детски игрален...
  • 07:00 Имало едно време...предметите...
  • 07:15 Телепазарен прозорец
  • 07:30 Домът на вярата
  • 08:00 Денят започва с Георги Любенов
  • 11:00 Отблизо
  • Сега "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:40 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • 11:00 "Богатствата на България" -...
  • 11:30 "Светът на здравето" - здравно...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • Сега "Браво, момчето ми!" - с уч. на...
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Имение в Англия" - с уч. на Чарли...
  • 14:15 "Влюбване в Манхатън" (премиера) -...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.