ЦСКА победи Бдин с гол в последната минута

Александър Дюлгеров даде заявка за договор с "армейците", след като вкара единственото попадение

по статията работи: Даниел Любомиров | 28.02.2012 | 16:43

Дошлият на проби в ЦСКА Александър Дюлгеров вкара единственото попадение в 89-ата минута за победата с 1:0 над Бдин в Правец.

"Червените" спечелиха минимално и неособено убедително последната си контрола преди началото на пролетния полусезон във Виктория футболно първенство.

"Армейците" имаха превес в последния половин час на срещатата, която бе разделена на 3 части по 30 минути. Именно тогава първо Нджонго Присо нацели гредата на вратата, пазена от Тодор Кючуков, а в заключителните секунди Дюлгеров реши спора в полза на елитния клуб.

По този начин халфът увеличи шансовете си да получи предложение за договор, защото именно след проверката срещу видинчани ръководството на ЦСКА ще преценява дали да разчита на него и на Коста Янев, който не бе в групата за днешния мач.

Старши-треньорът на "армейците" Димитър Пенев очаквано заложи на Антонио Томас сред титулярите в контролата, като за него това бе неофициален дебют с фланелката на 31-кратните шампиони.

Благой Макенджиев застана под рамката, а пред него в като типични защитници оперираха Адемар, Илиас Хадад и Ангел Грънчов. Петър Стоянов също беше по-изтеглен назад, въпреки че любимата му позиция е като вътрешен халф.

Николай Дюлгеров си партнираше в средата на терена с Владимир Иванов и Томас, докато в предни позиции се разчиташе на Нджонго Присо, Грегориан Паун и Жуниор Мораеш.

В началото на последната част на двубоя Пенев вкара в игра Николай Чавдаров, Мартин Дечев, Пламен Крачунов, Александър Якимов и дошлите на проби Сюлейман Коне и Ибрахим Драме.

През първата третина ЦСКА не успя да създаде кой знае колко положения, а малко изненадващо на стрелкови позциии излизаше Адемар, не някой от нападателите.

Първо левият бек стреля от дистанция в 10-ата минута, но вратарят на Бдин Тодор Кючуков отклони кълбото в корнер. В 24-ата пък "червените" стигнаха до най-чистата си ситуация, когато Мораеш даде извеждащ пас за Адемар, но опитът на бразилеца да прехвърли стража на съперника се оказа неуспешен.

През втория половин час на терена доминираха играчите на Бдин, които заслужено можеха да поведат в резултата. Удар на Николай Цветков в 41-ата минута мина опасно по диагонала и бе спасен майсторски от вратаря на "армейците" Макенджиев.

В 44-ата минута грешка в защитата на ЦСКА позволи на Борислав Хазуров да се открие в опасна близост до целта, но изстрелът му не доведе до гол във вратата на елитния отбор. В 54-ата за пръв и единствен път в третината възпитаниците на Димитър Пенев застрашиха вратата на Бдин, но след разбъркване в пеналтерията при изпъление на пряк свободен удар Хадад направи шокиращ пропуск. Новото попълнение на "червените" не можа да уцели вратата от 3 метра.

В 70-ата минута беше създадена най-чистата ситуация за ЦСКА до този момент, като Присо можеше да отбележи за първи път с екипа на новия си отбор. Първият му удар бе спасен от Кючуков, а при втория си опит Присо нацели страничната греда.

"Армейците" се активизираха в заключителните мигове на контролата и още няколко положения бяха създадени, но Адемар и Присо се отчетоха с нови пропуски. При една от контраакциите си обаче Бдин също стигна до чиста ситуация, но резервата Явор Въндев прати топката в напречната греда на Чавдаров.

В 89-ата минута все пак ЦСКА стигна до победата с попадение на Дюлгеров, който с прекрасен удар от въздуха откри и фиксира резултата - 1:0.