ЦСКА с категорична победа над швейцарци

Възпитаниците на Димитър Пенев разгромиха с 5:0 аматьорите от швейцарския тим Вийзенданген

по статията работи: Мариян Найденов | 13.02.2012 | 16:05

Отборът на ЦСКА се поздрави с разгромна победа с 5:0 над шестодивизионния швейцарски тим Вийзенданген в последната си контрола на лагера в Анталия. Точни за "червените" бяха Николай Дюлгеров (42'), Антон Карачанаков (49'), Станислав Костов (57') и Седрик Чуто (86'), а крайният резултат бе оформен след автогол на Питър в 88-та минута.

Възпитаниците на Димитър Пенев тотално надиграха непретенциозния си съперник, като резултатът можеше да бъде и много по-изразителен, ако не бяха многото пропуски пред вратата на швейцарците, включително и четири греди.

Още от началото на мача футболистите на ЦСКА се настаниха в половината на Вийзенданген, а опасностите пред вратата на швейцарците следваха една след друга. В 5-та минута Антон Карачанаков регистрира първата греда за "армейците" в мача, след като уцели десния страничен стълб след изпълнение на пряк свободен удар.

Натискът на ЦСКА продължи, като основният въпрос бе колко време швейцарците ще успеят да запазят вратата си суха. В 29-та минута хубав удар от около 25 метра на Симеон Мечев срещна напречната греда зад вратаря на швейцарците - втора за ЦСКА в мача.

Седем минути по-късно (36') младият Станко Йовчев направи по-трудното, като не успя да вкара гол, след като бе изведен от Карачанаков на празна врата. Вместо това Йовчев, от половин метър, прати топката в гредата за трети път в срещата.

Така се стигна до 42-та минута, когато защитата на Вийзенданген най-накрая капитулира, а точен бе Николай Дюлгеров, който отбеляза красиво попадение с изстрел от дистанция.

След почивката картината на терена не се промени, като ЦСКА нападаше, а швейцарците се защитаваха с всички сили. Този път "армейците" трябваше да чакат само 4 минути, за да отбележат гол, а негов автор стана Карачанаков, който покачи на 2:0 от пряк свободен удар в 49-та минута.

Резултатът стана класически в 57-та минута, когато Станислав Костов пое една топка в наказателното поле и отблизо прехвърли вратаря за 3:0. В следващата атака на ЦСКА (58') Станко Йовчев бе много близо до нов гол, но вместо това записа четвърта греда на сметката на "червените".

ЦСКА продължи да търси още попадения и след много пропуски все пак стигна до нови два гола в последните минути на срещата. Първо дошлият на проби камерунец Седрик Чуто направи 4:0 след страховит изстрел от границата на наказателното поле в 86-та минута, а крайното 5:0 бе оформено след автогол на Питър от състава на Вийзенданген две минути преди края на редовното време (88').