Челси не допусна грешка на старта в Премиършип

"Сините" измъкнаха успех с 2:0 при гостуването си на Уигън

по статията работи: iNews.bg | 19.08.2012 | 17:28

Европейският клубен шампион Челси започна с победа участието си във Висшата лига, след като днес "сините" постигнаха успех с 2:0 при визитата си на Уигън в среща от 1-и кръг.

Бранислав Иванович и Франк Лампард от дузпа бяха точни за гостите, а в основата и на двата гола бе новото попълнение Еден Азар. Дебют за Челси записа и бразилският национал Оскар, който замени именно Азар през втората част на двубоя.

Мениджърът на гостите Роберто Ди Матео не можеше да разчита на болния Рамиреш, който бе заменен от Райън Бертранд в стартовия състав на Челси. Петр Чех застана под рамката на вратата, а Коул, Тери, Давид Луис и Иванович заеха места в отбрана. Бертранд, Франк Лампард и Оби Микел оформиха гръбнака на халфовата линия на "сините", докато Хуан Мата и Еден Азар действаха в близост до централния нападател Фернандо Торес. На пейката за Челси седна и новото попълнение от Бразилия Оскар, който очакваше да запише своите първи минути във Висшата лига.

Бившият нападател на Челси Франко Ди Санто оглави атаката на "латикс" в днешния ден, а Шон Малоуни и Виктор Моузес притесняваха често бранителите на лондончани.

Срещата на "Ди Дабъл Ю" започна вихрено за европейския клубен шампион, който сериозно наклони везните в своя полза за само седем минути игра. Още в 2' Челси осъществи образцова контраатака в половината на Уигън, която завърши с гол. "Сините" разиграха бързо кълбото, като топката попадна в новото попълнение Еден Азар. Белгиецът по превъзходен начин се освободи от Иван Рамис и изведе Иванович очи в очи с Ал Хабси. Сърбинът не сбърка и отбеляза за 0:1, стреляйки с десния крак.

Четири минути по-късно отново Азар попадна в центъра на събитията, печелейки дузпа за гостите. Техничарят преодоля Рамис в наказателното поле на "латикс" и бе фаулиран от испанеца, а зад топката застана Франк Лампард. Английският национал стреля силно под плонжа на Ал Хабси, бележейки за 0:2.

Това до голяма степен накара Челси да намали оборотите, като до края на полувремето гостите така и не успяха да застрашат отново пазената от Ал Хабси врата. Не така обаче стояха нещата от другата страна, като в играта на Уигън се забеляза известно съживяване. "Латикс" на няколко пъти опитаха да притиснат своя гост, а до най-добрия си шанс Уигън стигна в добавеното време на първата част. Франко Ди Санто бе изведен очи в очи с Чех, но не успя да прати топката зад вратаря на Челси, стреляйки от неудобен ъгъл.

На полувремето двамата мениджъри не извършиха промени в своите стартови състави, а домакините от Уигън продължиха да бъдат по-активният тим на терена. Защитата на Челси обаче се справяше добре, не позволявайки сериозни опасности пред вратата на Чех.

В 63' пред Челси се откри страхотен шанс за трети гол и убиване на интригата, но Фернандо Торес пропусна възможност да открие головата си сметка в Премиършип. Испанецът бе изведен очи в очи с Али Ал Хабси и макар губейки от баланса си, съумя да чукне топката покрай стража. Рамис обаче притича и навременно отрази опасността, преди кълбото да пресече голлинията.

В 64' феновете на Челси се оживиха, защото Роберто Ди Матео повика новата перла на "сините" Оскар. Младият бразилец записа официален дебют в английската Висша лига, а мястото си на терена отстъпи направилият отличен мач Еден Азар.

До края на двубоя събитията на "Ди Дабъл Ю" не се промениха особено, като Челси продължи да приема играта, но демонстрирайки и солидна дисциплина в дефанзивен план. Футболистите на Роберто Мартинес продължиха да опитват атаки към противниковата врата, но на Уигън липсваха финалните едно или две докосвания. В 85' резервата Жорди Гомес бе близо до отбелязването на красиво попадение, но изстрелът на испанеца със задна ножица излезе в аут.