Късметът на Милан приключи срещу Ювентус

Шампионите разклатиха мощно стола на Масимо Алегри

по статията работи: Иво Вецев | 07.10.2013 | 00:14

Ювентус стигна до брилянтен обрат срещу Милан, след като на своя стадион тази вечер стигна до 3:2 в дерби мач от 7-ия кръг на Серия А.

Съли Мунтари отбеляза най-бързия гол от началото на сезона, като в 19-ата секунда откри резултата, но още в 15' Пирло от пряк свободен удар изравни.

През втората част и двата отбора направиха пропуски, но резервата Джовинко в 69'отбеляза за 2:1, а в 75' Мескес бе изгонен. Минута по-късно Киелини вкара за 3:1. Мунтари в 90' с хубав изстрел успя да върне надеждата на своите, но за повече нямаше време.

Това е поредна обеда за Ювентус, която възпитаниците на Конте печелят с гол разлика. Милан пък остава без победа навън през този сезон и се отдалечава още повече от лидерите.

Шампионите отново се изравниха с Наполи за второто място, като двата отбора имат по 19 точки - с две по-малко от лидера Рома. "Росонерите" пък са далеч назад, като в момента заемат

"Ювентус Стейдиъм" беше смълчан още в 20-ата секунда, след като защитата на тима още не беше почнала двубоя и Матри подаде на абсолютно непокрития Мунтари, който от няколко метра прониза Джанлуиджи Буфон.

След шокиращия старт на срещата домакините се хвърлиха в яростни атаки, а Абиати се превърна в мишена в следващите няколко минути. Той трябваше да парира удари на Тевес, Маркизио и Асамоа, а аржентинският стрелец стреля в аут от само няколко метра.

При една добра атака в 14' Тевес беше повален пред наказателното поле. Повече от половината отбора се нареди на стена, която беше лесно преодоляна от Пирло, който насочи удара си в средата на вратата, а Абиати замръзна и не се намеси добре - 1:1.

Бързото изравняване не навреди на качеството на двубоя и положенията пред двете врати не спряха, като Ювентус на два пъти до края на полувремето имаше шанс да поведе, но Абиати се реабилитира за слабата намеса при гола. Буфон също трябваше да се намесва при опасен изстрел на Робиньо.

В края на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, след като Сапата избута Тевес в наказателното поле, но съдията не свири наказателен удар, а двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

През втората част Ювентус продължи да натиска, но най-опасното положение дойде в 56', когато Робиньо бе изведен отлично в пеналта, но Буфон скъси ъгъла и спаси.

Оттам нататък на терена имаше само един отбор, като това бе този на шампионите. Погба се отчете с два страхотни удара, а Асамоа стреля силно по диагонала, но в аут. В 66' пък се появи и Джовинко, което обърна развоя на двубоя.

В 69' Видал отне в половината на "росонерите" и беше фаулиран от Мексес. Съдията обаче даде авантаж, след като топката се озова в Джовинко, който с превъзходен финт мина покрай Сапата и с мощен удар от 7 метра прониза Абиати за 2:1.

Само 6 минути по-късно Мексес извърши поредното си нарушение в двубоя и беше санкциониран с жълт картон, който беше негов втори. При последвалия свободен удар Пирло нацели горната греда, но Киелини стигна пръв до топката и с добавка от 11 метра се разписа.

В края на срещата Мунтари успя да върне едно попадение с чудесен удар отдалеч, но за повече силите на 10-те от Милан не стигнаха и до така желаното изравнително попадение. Сапата имаше последната дума, но ударът му с глава мина над вратата.