Националите с двуцифрени победи на старта на Мондиал 2013

Мъжете биха Южна Корея с 13:1, а дамите - Швеция с 11:0 на Световното за бездомни

по статията работи: Мариян Найденов | 12.08.2013 | 08:30

Националните отбори на България започнаха участието си на Световното първенство по футбол за бездомни хора с изразителни победи с двуцифрен резултат.

Пръв игра мъжкият тим на страната ни, който победи с 13:1 състава на Южна Корея. Българите имаха сериозно преимущество още в началото на срещата и поведоха с 10:0 през първото полувреме. В началото на втората част корейците реализираха едно попадение от дузпа.

Националите отбелязаха едва 3 гола през втората част, тъй като при разгромни резултати на световния шампионат може да последват санкции за спечелилия тим. Причината е, че първенството има социален характер и загуби с голяма разлика може да доведат до лоши психологически последствия за играчите на падналия тим.

Националите посветиха победата си на треньора от "Евроколеж" Илия Иванов, който трябваше да ги води на Мондиала, но поради сериозни лични проблеми се наложи да остане в Пловдив.

В следващите два дни мъжкият тим на България има по два мача по програма. В понеделник националите ще срещнат съставите на Камбоджа (14:40 часа българско време) и САЩ (17:40 часа), а във вторник - световния шампион Чили (14:40 часа) и Южна Африка (17:40 часа). С тези срещи ще завърши и първата групова фаза от турнира за мъжкия ни тим.

Същевременно женският отбор на България победи тима на Швеция с 11:0. Двубоят се разви по сходен начин с този на мъжете и през първото полувреме резултатът бързо нарастна до 9:0 в полза на българките. През втората част те се опитваха да задържат резултата и реализираха само две попадения.

Утре националките имат почивен ден, а във вторник играят срещу домакините от Полша (15:40 часа) и срещу световния шампион Мексико (18:40 часа).