Ню Джърси сразен в Ню Йорк, Анахайм отново бие

Айлендърс прекратиха победата серия на "дяволите", Дъкс се измъкнаха с дузпи

по статията работи: Даниел Любомиров | 17.02.2013 | 11:30

Лидерът в Източната конференция Ню Джърси Девилс получи звучен шамар от намиращия се в мини-криза довчера отбор на Ню Йорк Айлендърс и записа поражение с 1:5 в гостуването си на "Ветеранс Мемориал Колисеум".

Вратарят на "дяволите" Йохан Хедберг направи изключителни спасявания особено през първата третина, но в крайна сметка стана жертва на липсата на дисциплина от страна на съотборниците му.

Видео от всички мачове в НХЛ рано тази сутрин вижте в Sporta.bg

Заради множеството 2-минутни наказания Ню Джърси допусна цели 4 гола от положение "пауър-плей" в полза на противника. Звездата на Ню Йорк Джон Таварес наниза хеттрик за изразителния успех на домакините, изкован във втората част.

По едно попадение добавиха Мат Мулсън и Майкъл Грабнър в последната третина, а почетният гол за "дяволите" вкара Марек Зидлицки в средата на третата част.

Таварес вече има 11 попадения от началото на сезона в 14 мача и застигна на първото място при реализаторите стрелеца на Бъфало Сейбърс Томас Ванек.

След поражението Ню Джърси остава с 21 точки, като все още води на Изток, а Айлендърс се изравниха по актив (13 пункта) с Филаделфия Флайърс, който бе сразен с 4:1 при визитата си на Монреал Кънейдиънс.

Анахайм надделя като гост над Нашвил с 3:2 след дузпи и с четвъртата си поредна победа се доближи само на 2 точки от първото място в Националната хокейна лига.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата в редовното време с голове на Дейвид Легуонд и Шей Уебър, но съперникът отвръщаше с точни удари на Мат Белески и Патрик Маруун.

Кори Пери пък вкара решаващата дузпа за осмия успех в последните девет мача на отбора, който е убeдителен лидер в Тихоокеанската дивизия.

Вратарят-новак Виктор Фаст направи 32 спасявания и записа осма поредна победа от началото на кариерата си в НХЛ.

Анахайм продължава с прекрасното си представяне от началото на сезона (11-2-1) и е убедителен лидер с 23 точки в Тихоокеанската дивизия, като изостава в Лигата и на Запад единствено от Чикаго Блекхоукс. Нашвил е с актив от 19 пункта на второ място в Централната дивизия, където се подвизава лидера Чикаго.

17 февруари 2013 | 10:59

Източник: БТА

В най-драматичния мач от тази сутрин Тампа Бей прекъсна серията си от шест последователни загуби след 6:5 с продължения над домакина Флорида.

Беноа Пулио се разписа два пъти, включително и победното попадение в 1:19 минута на допълнителното време. Стивън Стамкос се отличи с два гола и асистенция, а Теди Пърсел изравни 10.4 секунди преди края на редовното време и добави попадение и две асистенции.

Джак Скил и Шон Матиас завършиха с по гол и асистенция за домакините, които с 15-те си точки се доближават до лидера в Югоизточната дивизия Каролина Хъръкейнс на 2 пункта. "Пантерите" остават 3-ти в същата компания с актив от 12.