Ювентус пречупи Киево, вдъхновен от Фабио Куалярела

Два красиви гола на нападателя донесоха три точки на "старата госпожа"

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.09.2012 | 23:48

Фантастични два гола на Фабио Куалярела осигуриха трите точки на Ювентус в домакинството на Киево в късния двубой от съботната програма на 4-ия кръг в Серия А.

"Старата госпожа" изпитваше проблеми да разпечата вратата на "летящите магаренца", срещу които до днес имаше цели 4 равенства от последните 5 мача. Все пак героят от гостуването на Челси в Шампионската лига Фабио Куалярела оправда доверието на Антонио Конте и Масимо Карера, които го сложиха сред титулярите.

В 64-ата минута с красива странична ножица нападателят откри резултата, а в 68-ата се освободи елегантно на стрелкова позиция и простреля за втори път вратаря на гостите Сантяго Сорентино.

Така Ювентус увеличи мачовете си без загуба на 43 и продължава перфектния си ход в новата кампания в Калчото – 12 точки от 4 кръга, докато Киево става с 3 на 15-та позиция във временното класиране.

През първото полувреме Ювентус имаше няколко положения, включително и отменен гол, но като цяло играчите на "старата госпожа" бяха изнервени от добрите отигравания в защита на Киево.

Домакините започнаха със "златната" си резервна от гостуването на Челси Фабио Куалярела, а Андреа Пирло получи почивка за сметка на 19-годишния Пол Погба, който дебютира в официален двубой.

В самото начало на мача Куалярела с глава на няколко пъти безуспешно се опита да разпечата вратаря на Киево Сантяго Сорентино. Мирко Вучинич обаче имаше доста по-чисто положение след центриране от корнер, но непохватно стреля встрани от рамката и пропусна да се разпише.

Маурисио Исла подаде за черногорския национал и той прати топката в мрежата почти от упор в 26-ата минута, но попадението беше отменено заради тънка засада.

До края на срещата стражът на Киево Сорентино се намеси на два пъти в решителен момент – първо при изстрел на Емануеле Джакерини, който приличаше и на прострелно центриране, а след това при мощен удар на Квадво Асамоа от далечна дистанция.

Втората част започна и протече по същия начин – с голямо предимство на Юве във владеенето на топката и с повече задържане в противниковата половина. В 54-ата минута като по чудо не се стигна до попадение в мрежата на Киево.

Вучинич от границата на наказателното поле изведе напред Джакерини, който пусна по земя към далечната греда за Куалярела, но нападателят не можа да прати кълбото в мрежата на празна врата.

В 62-ата пък бе сътворен дори по-голям пропуск, но в ситуацията сериозна похвала заслужава вратарят Сорентино. При центриране от корнер Джорджо Киелини връхлетя и фронтално от 4 метра стреля с глава, но не можа да преодолее стража на гостите. В последствие Лусио видя как удара му към опразнената врата е блокиран и топката лети в нов корнер.

Точно след като кълбото беше сервирано в пеналтерията от ъгъла на игрището Куалярела с фамозна странична ножица откри резултата, не давайки шанс на Сорентино да парира – 1:0.

В 68-ата отново пренебрегваният до този момент нападател се озова в прегръдките на своите съотборници, след като получи пас отляво от Квадво Асамоа и много елегантно се освободи от опеката на защитник. Последва прецизен изстрел от десетина метра в долния ляв ъгъл и топката се оплете в мрежата на Киево за втори път – 2:0.

До края на срещата "летящите магаренца" заиграха по-добре и по-често поглеждаха към врататана Джанлуиджи Буфон, но така и не стигнаха поне до почетно попадение. Играчите на Юве пък пестяха сили до последния съдийски сигнал, защото във вторник имаха гостуване на Челси в Шампионската лига.

• Сега Приключенията на един Арлекин тв...
  • 17:00 Говори сега следобеден блок
  • 20:30 След новините
  • 21:00 Най-хубавите години от нашия живот...
  • 22:00 Моят плейлист
  • Сега "Търси се…" - токшоу с водещи Меги...
  • 17:00 "Животът по действителен случай" -...
  • 19:30 bTV Репортерите - поредица за...
  • 20:00 "Бригада Нов дом" - социален проект...
  • 22:00 "Под прикритие" - сериал, с.1, еп.12