Сасуоло "открадна" две точки от лидера Ювентус

"Старата госпожа" се препъна като гост

по статията работи: iNews.bg | 18.10.2014 | 23:51

Отборът на Сасуоло прекъсна забележителната серия на Ювентус от брой поредни победи в Серия А, датираща от миналия сезон на италианския шампионат.

Тази вечер "бианконерите" завършиха наравно 1:1 при визитата си на Сасуоло в среща от 7-ия кръг, като по този начин шампионите загубиха първи точки от 30 март насам. Ювентус бе в серия от 13 поредни победи в Калчото, но и тази великолепна серия на "старата госпожа" бе прекратена тази вечер.

Въпреки това Ювентус остава лидер във временното класиране на Серия А с актив от 19 точки, разполагайки с една повече от втория Рома.

Сасуоло пък спечели едва четвърта точка от началото на кампанията, успявайки да се отлепи от последното 20-о място в Серия А.

Сблъсъкът в Реджо Емилиа не започна никак добре за шампионите, които допуснаха попадение след само 13 минути игра. Алесандро Лонги успя да предостави топката на национала Симоне Дзадза, който прати кълбото под напречната града зад вратаря Джанлуиджи Буфон и изведе своя тим напред в резултата - 1:0.

Отговорът на Ювентус обаче не закъсня, а само шест минути по-късно "бианконерите" възстановиха равенството. Френският национал Пол Погба стреля прецизно в далечния ъгъл зад Консили и по хубав начин съумя да върне инкасираното попадение.

До края на срещата Ювентус натисна своя съперник, но воденият от Масимилиано Алегри отбор така и не успя да намери целта. В 70' резервата Кингсли Коман пропусна добър шанс пред Консили, а нов изстрел на Погба бе отражен от стража на Сасуоло.